2026. május 31., vasárnap

Packing list

 

Lina Verovaya, Unsplash

Holnap lesz a céges csapatépítő, és miközben készülődtem rá, végiggondoltam, hogy mennyi random korábbi csapatépítőn mennyi dolgot megtanultam (főleg a saját káromon), szóval íme, az eddig levont tanulságok:

- ha van rá esély, hogy egy teljesen árnyékmentes focipályán fogtok szaladgálni dél körül (és többnyire van rá esély), ne felejtsd el benaptejezni a hátadat is, mert különben hetekkel később is a sportmelltartó alakúra leégett, hámló válladat kenegetheted
- poén ruhástul a medencébe ugrani, de utána még a nyári melegben is *nagyon* sokáig csuromvizes lesz mindened
- ha szakad az eső, ne bakancsban, hanem papucsban (vagy ha menő Z-generációs vagy, akkor Crocs-ban) mászkálj odakint
- csoportnyomásra se egyél fura tengeri állatkákat
- ha van rá lehetőség, menj be a vízbe
- többnyire könnyebb végigsörözni a napot, mint vizet szerezni, legyen nálad saját vizesüveg és hidratálj rendesen

Szerencsére ez most csak egynapos lesz, bár ottalvós, és őrült korán indulunk, remélem, okésan alakul majd.  

2026. május 9., szombat

recap

 

Tianlei Wu, Unsplash

Időközben a krónikus időhiány közepes időhiányra csökkent, néhány jól megválasztott dolog már belefért a hétvégékbe (eddig egy kiállítás és két macskamenhely-látogatás), de azért még továbbra is futok magam után elég rendesen, ráadásul munkamennyiség szempontjából most kezd igazán intenzívvé válni a helyzet.

Végre kaptam fizetést, ami ilyen hosszú kihagyás után nagyon feldobott, és szükség is volt rá, mert a 6 évnyi teljes home office után most rendszeresen bejárok az irodába, és a ruhatáramra ráfért egy kis kiegészítés (szerencsére nincs dress code, de a többség azért pár fokkal elegánsabb ruhákat hord, nagyjából a blézer+edzőcipő vonal).
Az egyik projektem, hogy kipróbálok egy varrónőt, mert nagyon tetszenek az elegánsabb mellények, de teljes fizikai képtelenség, hogy boltban találjak rám passzolót, és bár létezik szabásminta, de csak egy teljes éves, viszonylag drága előfizetéssel lehet megszerezni, úgyhogy inkább megnézem, milyen lesz, ha valaki más készíti el. Az anyagot és a gombokat így is vadászhattam hozzá én, ami nem is baj, mert így pont olyan lehet, mint amilyennek elképzeltem, pár héten belül kiderül majd, hogy mennyire működik így a dolog.

Az ebédfőzésre pedig kénytelen leszek kicsit jobban visszaállni, mert már unom az iroda környékén található kajaválasztékot (ha szociális életet is akarok élni, akkor az gyrost jelent, de mostanra bőven elég volt belőle), a specialty kávézók szendvicsválasztéka pedig szuper, de nem fogom bírni pénzzel. Még nem igazán alakult ki az új költségvetésünk, gondolom, azért több, mint egy hónap kell hozzá, de jó lenne, ha újra beleférne a rendelés a kifli.hu-ról, akkor csak az elkészítésre kell beáldozni valamelyik hétvége estét (a 2*2 napra tervezés elég jól bevált, bár ha én nem vagyok itthon, B többnyire rendel, és nem főz magára).